IV. Висновок

Мета системи національних рахунків (СНР) – дати наочне цифрове відображення стану національної економіки в цілому за певний період. СНР характеризує економічні процеси, а також основні узагальнені показники. Вона пов’язує воєдино найважливіші макроекономічні показники, що розраховані на основі ВВП. Йдеться насамперед про обсяг випуску товарів і послуг, сукупні доходи і сукупні витрати суспільства. СНР – це сучасна система збирання та опрацювання бази даних, яку використовують сьогодні практично в усіх країнах світу для макроекономічного аналізу ринкової економіки. Вона дає змогу подати ВВП на всіх стадіях його руху – виробництво, розподіл, перерозподіл і кінцеве споживання. Показники цієї системи відбивають структуру ринкової економіки, інституції й механізми функціонування тощо. Її виникнення було зумовлене насамперед потребами органів державного управління в інформації для розробки економічної політики, прийняття рішень щодо регулювання ринкової економіки. Підприємці, керівники компаній, представники бізнесу, міжнародні економічні організації та ін. також зацікавлені у використані цих даних. Практичні потреби зумовили необхідність створення системи макроекономічних показників, що відбивають усі головні параметри функціонування ринкової національної економіки.

Одним із найважливіших рахунків, що відображає результати зовнішньоекономічної діяльності є рахунок операцій з капіталом. Він показує зовнішньо економічні операції пов’язані зі зміною в активах і зобов’язаннях, а також власного капіталу як наслідку зовнішньоекономічної діяльності України з іншими країнами.

Як бачимо СНР відіграє велику роль в прийняті управлінсько-економічних рішень. Тому розібравшись в сутності показників СНР можна за їх допомогою охарактеризувати стан економіки в цілому і навіть порівняти успішність економічної діяльності однієї країни з іншою (порівнюючи відповідні показники).

 
V. Опрацьована література

1.                              Тітьонко О.М. „Система макроекономічного рахівництва”, 2002.

2.                             Державний комітет статистики України, „Статистичний щорічник України за 2006 рік”

3.                             Будаговська С., Кілієвич О. та ін.”Мікроекономіка та макроекономіка”, 1998

1 2 3 4  Наверх ↑